• Stará mama na hodine čítania

• V stredu 21.10.2015 v rámci mesiaca október ako mesiaca úcty k starším prijala pozvanie štvrtákov na hodinu čítania stará mama Janky Melichovej. Porozprávala nám o časoch, keď bola dievčatko, ktoré objavovalo čaro kníh, rozprávok a rôznych príbehov. Porozprávala nám o dobe bez televízorov, ako si vypĺňala svoj voľný čas, aké boli jej najobľúbenejšie knižky a niektoré nám aj doniesla ukázať. Boli medzi nimi Čin-Čin, Budkáčik a Dubkáčik, Chalúpka strýčka Toma, či Grécke báje a povesti. Všetky knihy nám dala obzrieť, niektoré boli dokonca aj s venovaním a zistili sme, že aj keď knižky už majú svoje roky, všetky nachádzajú svoje čestné miesto aj v našej školskej knižnici, aj keď s novším obalom a tešia sa stále veľkej popularite. Rozprávanie o časoch minulých v podaní skúsenej, čipernej, vždy pozitívne naladenej a zhovorčivej starej mamy bolo veľmi zaujímavé a ani nevieme, ako rýchlo nám tá jedna vyučovacia hodina ubehla.
            POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME
        • Divadelné predstavenie - Víla a škriatok

• Raz nám na prvej hodine pani učiteľka povedala, že do našej školy prídu o týždeň herci a zahrajú poučné divadielko.

Čas ubehol ako voda a už sme sedeli pred predstavením a čakali, čo sa bude diať.

• Týždeň zdravej výživy

• Týždeň zdravej výživy v našej škole bol plný zaujímavých aktivít. Žiaci zorganizovali súťaž vo varení (aj) zdravých jedál, na krúžku varenia pripravovali ovocné taniere. Počas stredy a štvrtka nás deviataci učili, ako má vyzerať naša strava, koľko cukru je skrytého v nápojoch a ako si doma môžeme jednoducho vyrobiť vynikajúci syr.
            Pri tvorbe „zdravých tanierov“ sme sa naučili, že naše jedlo by malo obsahovať mlieko či mliečne výrobky, kvalitné bielkoviny z mäsa, rýb a strukovín, sacharidy z celozrnného pečiva, ryže či zemiakov a nemali by sme zabúdať na 5 porcií ovocia a zeleniny denne.
            Pri meraní množstva cukru skrytého v našich obľúbených nápojoch sme zistili, že by sme ich snáď ani piť nemali, ak nechceme svoje telá zaťažovať nadmernými dávkami cukru (o farbivách a arómach ani nehovoriac).
            A kto by povedal, že na výrobu taveného syra nám doma postačí tvaroh, sóda a trocha masla? Mňam mňam.
            Týždeň zdravej výživy v našej škole sa síce oficiálne skončil, ale dúfame, že veci,
            ktoré sme sa naučili, sa stanú súčasťou našich každodenných životov.
            POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME.

• Mydielkovanie so ZŠ Slovenská Ľupča

• V jedno daždivé piatkové popoludnie sme mali v našom laboratóriu veselo. Čakali sme milú a pre nás vzácnu návštevu a veru sme sa nevedeli dočkať ;) Konečne prišli..."spolužiaci" zo základnej školy zo Slovenskej Ľupče.

Tiež tam majú chemický krúžok, ktorý vedie pani učiteľka Evka Lakomčíková. Ku nám sa prišli podučiť, ako sa pripravujú mydielka. Sme v tom už, dá sa povedať profíci, teda máme viac skúseností a stovky uvarených mydielok za sebou. Preto namiesto zaslania len "receptu" sme ich ku nám pozvali, že im všetko ukážeme a môžu si "varenie" mydielok vyskúšať spolu s nami.

• Horehronské hry 2015

• Dňa 7.10.2015 sa naša škola zúčastnila každoročného športového mítingu na banskobystrických Štiavničkách, kde nás reprezentovali žiaci druhého stupňa v zložení - Braňo Sršeň, Laura Petrovičová, Patrícia Trniková, Viktória Lašutová, Barbora Mačičková, Zuzana Kocmanová, Patrik Nemčok, Erik Kapiaš a Peter Volko. Niektorí už mali možnosť zažiť atmosféru hier, iní mali premiéru, no každý sa snažil vydať zo seba maximum a všetci sa statočne popasovali s konkurenciou z iných škôl nášho regiónu. Určite za zmienku stojí skvelý výkon Patrika Nemčoka, ktorý získal zlatú medailu vo svojej disciplíne - chôdza na 1000 metrov, no zahanbiť sa nenechali ani ostatní, či už v dlhých behoch, šprintoch, alebo skoku do diaľky.
            POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME

• Literárna exkurzia Bratislava - Devín

• Pri príležitosti 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra, najvýznamnejšieho slovenského národovca, sa žiaci 6. - 9. ročníka našej školy zúčastnili exkurzie do Bratislavy. Navštívili sme hrad Devín, miesto pamätnej vychádzky Ľudovíta Štúra a jeho priateľov z bratislavského lýcea. Ďalšou zastávkou bol Bratislavský hrad, v ktorom sme si pozreli zaujímavú expozíciu výstavy Slovenského národného múzea o Ľ.Štúrovi. V Bratislavskom hrade sme si zároveň vypočuli aj zaujímavú prednášku o živote a činnosti tejto významnej osobnosti slovenského života.
            POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME.

• Eko song - Európsky deň jazykov

• Na konci minulého školského roka sa naša škola zapojila do súťaže ku Európskemu dňu jazykov. Cieľom súťaže bolo, vybrať si anglickú pieseň o životnom prostredí a preložiť ju do slovenčiny. Pani učiteľka Pecníková vybrala pesničku od The Beatles „Mother nature´ s  son “ Oslovila mňa, Lucku Leštákovú a Kristínku Dovalovú, či by sme jej nepomohli so súťažou. Keď bola pesnička preložená, stretli sme sa a snažili sme sa naučiť text piesne. Keď sme to už ako- tak vedeli, rozhodli sme sa, že pôjdeme natočiť videoklip. S hudbou a nahrávaním nám pomohla pani učiteľka Dovalová s pánom farárom Dovalom. Pred nahrávaním sme sa dohodli, čo si oblečieme. Keďže to je pieseň o prírode, povedali sme si, že najlepšie bude obliecť si šaty s kvietkami. V deň nakrúcania bolo krásne horúco, slniečko svietilo a na lúke pri potôčiku sme si spievanie naozaj užili. Bolo to nádherné popoludnie. Videoklip sa podaril, pani učiteľka ho poslala do súťaže a my sme odišli na prázdniny....