• Školský výlet 9. B

• Bounce park

Dňa 24. 6. 2024 sa žiaci 9. B vybrali za športovými aktivitami do Bounce parku v Banskej Bystrici, kde si do úmoru zaskákali, vyskúšali si liezť po horolezeckej stene, zahrali stolové hry, porozprávali sa. Po spoločnom obede zavŕšili svoj deň v kine.

ZOO Zlín

V spoločných aktivitách sme pokračovali aj 26. 6. 2024, kedy sme s ôsmakmi navštívili ZOO v Zlíne.

• Školský výlet 9. A

• Aj my, žiaci 9. A triedy, sme vyrazili na náš posledný koncoročný výlet. Celé dobrodružstvo začalo už v Banskej Bystrici, kde po nás prišiel autobus ako z amerického filmu. Nasledovala turistika na Hrad Muráň, po ktorej sme vyhladli, a tak sme si opekali až do noci. Na druhý deň sme sa vydali objavovať zákutia Telgártu, dali si kávu v Depo Café a nevynechali sme ani slávny Chmarošský viadukt.

• Školský výlet – ZOO Zlín

• Medzi jeden z množstva príjemných zážitkov, ktoré žiaci v škole zažívajú, patrí určite aj školský výlet. Tento rok sa žiaci triedy 8. A a pár vybraných žiakov z 8. B a 9. B vybrali na čele s ich triednym učiteľom Michalom Paulusom a pani učiteľkou Galbavou trochu ďalej za hranice Slovenskej republiky, konkrétne do Zlína. Myslím si, že v Zlíne sa toho dá vidieť viac, ale určite nie v priebehu jedného dňa. My sme sa rozhodli, že navštívime tamojšiu ZOO. Po prehliadke sa patrí skonštatovať, že ponuka zvierat bola naozaj rozmanitá z rôznych kútov sveta a ak ju chcel ktokoľvek prejsť za stanovený čas, tak si musel pohnúť. Na pamiatku by sme sa vám radi pochválili fotografiami, ktoré sme si stihli vyhotoviť.

• Školský výlet 5. A

• K záveru školského roka neodmysliteľne patria školské výlety. Aj my z 5. A sme takýto absolvovali a navštívili sme Tajov. Po príchode na miesto sa žiaci pustili do hry minigolfu, kde súťažili a skúšali svoje zručnosti na golfovom ihrisku. Náročnosť dráh bola výzvou, ktorá priniesla do hry veľa zábavy. Ďalšia zastávka nášho dobrodružstva bola lanová dráha, na ktorej si mohli vyskúšať svoju odvahu. Obe aktivity všetci úspešne zvládli.

Verím, že výlet nám priniesol nielen nové skúsenosti a zážitky, ale aj posilnil priateľstvá a puto medzi nami.

• Tvorivé dielne

• V posledný týždeň vyučovania navštívili žiaci 5. A a 5. B triedy regionálne centrum remesiel - ÚĽUV v Banskej Bystrici. Našich žiakov sa ujali lektori, ktorí sa venujú tradičným remeslám, pracujú s drevom, kovom, textilom či inými materiálmi. Pre žiakov pripravili tvorivé dielne, kde im predviedli niektoré z remeselných postupov, ktoré si potom žiaci vyskúšali. Svoju kreativitu mohli predviesť pri maľbe na sklo, drotárstve, rezbárstve, tkaní, a tak si okrem zážitkov odnášali aj vlastnoručne vyrobený suvenír. Návšteva regionálneho centra remesiel umožnila žiakom objaviť rôzne remeslá a zručnosti, ktoré sa zachovávajú už stáročia ako dôležitá súčasť kultúrneho dedičstva.

• 048/418 26 32 - ZŠ zborovňa
          0911 717 381 - riaditeľka
          048/418 26 15 - MŠ - malá a stredná trieda
          0911 317 381 - MŠ - trieda predškolákov (Skalica)