• Čo je nové v ŠKD

• Pomaly sa končí november. Už v nasledujúcu nedeľu zapálime prvú sviečku na adventnom venci. Blížia sa Vianoce. Tým sa končia aj naše jesenné aktivity s kamarátmi zo šiesteho oddelenia ŠKD. Každý slnečný deň sme využili na pohyb a hry v areáli školy. Florbal, futbal, skákanie gumy alebo škôlky a naháňačky precvičili deťom všetky svaly. Pri tvorení v triede sme si zase precvičili šikovnosť prštekov. Vyrobili sme spoločne výzdobu do vestibulu školy, kde nás “strašili” duchovia a čierne mačky. Počas adventného obdobia chceme čas venovať hlavne tvorbe darčekov, vianočných dekorácií a pozdravov. Tak nám držte palce, nech sa nám všetkým darí!

• Sviečky z "piateho"

• Druhý jesenný mesiac, október, sa pre žiakov z piateho oddelenia niesol v duchu úcty k starším. Spoločne sme sa snažili vyrobiť darček, ktorý by preveril naše zručnosti a zároveň potešil starých rodičov. Pri tejto príležitosti sme si vyskúšali výrobu sviečok a myslím, že nám to všetkým išlo výborne. Koniec koncov, môžete sa presvedčiť na vlastné oči :)

• Október

• Október prešiel ako voda a my, klubári zo štvrtého oddelenia, sme sa ani chvíľu nenudili. V duchu hesla "V zdravom tele zdravý duch!", sme sa zahrali na výživových poradcov a kuchárov v jednom. Vytvorili sme pyramídu zdravia a pripravili ovocné a zeleninové pochúťky, ktoré boli lepšie ako keksíky z obchodu. Samozrejme sme nezabudli ani na pohyb, ktorý ku zdraviu jednoznačne patrí. Náš školský dvor vďaka nám vyzerá ako nový. Mysleli sme nielen na seba a našu školu, ale aj na našich starých rodičov. Keďže október je mesiac úcty k starším, chceli sme  im ukázať, ako veľmi nám na nich záleží a  vyrobili sme im  pekné darčeky. Na konci mesiaca sme sa pripravili aj na Halloween a vyrezali sme si strašidelné tekvice.

• Náramky priateľstva

• V ŠKD sme si s deťmi z I. a II. oddelenia spestrili pobyt vonku netradičnou výrobou náramkov priateľstva. Technika Nordic Braiding je jednoduché severské umenie pletenia z vlny a trávy, ktoré využívali rybári v Nórsku na výrobu rybárskych sietí.  Táto činnosť je ľahká, zábavná a nevyžaduje si veľa materiálu. Pomôcky dokážeme nájsť aj v prírode – stromy, šišky, trávu ... Pri pletení kombinujeme pohyb a rytmus, trénujeme si presnosť a trpezlivosť. Vytvorenie náramku si vyžaduje tímovú prácu a spoluprácu vo dvojici. Náramky priateľstva sú skvelým spôsobom ako priateľov obdarovať a ukázať im, že nám na nich záleží. Ak bude mať niekto chuť vyrobiť si ich, tu je návod: https://www.youtube.com/watch?v=Iy00E1zyFdw.

• Aktivity v školskom klube

• September

Končí sa prvý mesiac školského roka a deti z tretieho oddelenia školského klubu využili nádherné počasie na maximum. Vyučovanie vonku sa stalo súčasťou každého popoludnia. Deti rozvíjali svoju predstavivosť pri dotváraní tieňových portrétov, trénovali pozorné oko dokladaním kamienkov do šablóny, v skupinách vytvárali obrázky z prírodnín na zadanú tému. Momentálne sa pozornosť druhákov sústredí na huby. Naučili sa niečo o živote húb, spoznali účinky jedovatých druhov, a aby bola táto téma úplná, práve pracujú na ozdobných darčekových pohároch s hubárskou tematikou. Veríme, že počasie nám dopraje čo najviac dní strávených na čerstvom vzduchu v objatí prírody. Niekoľko fotografií si môžete pozrieť aj tu :)