• Svetový deň behu

    Svetový deň behu

    19.11.2023 20:06
    V III. oddelení sme si pri príležitosti svetového dňa behu chceli pripomenúť, že to najdôležitejšie je naše zdravie a my by sme sa oň mali starať, či už pohybom alebo zdravou stravou. Už vieme, že beh okrem iných benefitov, zlepšuje kvalitu spánku, posilňuje imunitu, redukuje stres, a preto sme celý týždeň  veľa športovali, trávili čas na čerstvom vzduchu, no a v neposlednom rade sme mysleli aj na vitamíny a po športových aktivitách sme si dopriali zdravú odmenu. Samozrejme nemohol chýbať „behací“ diktát a rôzne vzdelávacie úlohy. Kuk do našej galérie.
   • Poďakovanie za úrodu

    Poďakovanie za úrodu

    07.11.2023 20:39
    Poprosiť o niečo a ďakovať sa učíme už ako malé deti. Dve „čarovné slovíčka" nás sprevádzajú po celý život. Možno práve každodenným používaním zovšedneli natoľko, že ich silu si ani neuvedomujeme.
    Štvrtáci zo školského klubu sa počas októbra zamerali na vďačnosť. Premýšľali, za čo všetko sú vďační, kedy vďačnosť prejavia a kedy aj vyslovia slová vďaky. Zistili, že mnohé dary, ktoré im do života prichádzajú, berú ako samozrejmosť.  
    Úroda, potraviny, jedlo sú jednou skupinou darov, za ktoré je dobré ďakovať. Veď za voňavým chlebom sa ukrýva celoročný proces spolupráce ľudí a prírody. Cvikla, ktorá nám vyrástla v školskom záhone, tiež nie je samozrejmosť.  Štvrtáci to už vedia a učia sa vedome ďakovať za všetko, čo im život ponúka. Ďakujme za všetko, čo od života dostávame, lebo čomu venujeme pozornosť, rastie a znásobuje sa.
   • Jesenná tekvičková párty v I. a II. oddelení

    Jesenná tekvičková párty v I. a II. oddelení

    01.11.2023 16:53
    Po vzore našich veľkých kamarátov vo veľkej škole – ako volajú prváci novú budovu 😊, ktorí si pripravili veľkú halloweensku párty, sme si my v starej škole urobili s našimi najmenšími žiačikmi zatiaľ len predprípravnú malú párty. Najprv sme si vyzdobili spoločné priestory vyrezávanými tekvičkami, následne potrápili hlavičky pri súťažiach a veselé popoludnie sme zakončili tematickým občerstvením a tancom. Spoločne vytvorení svetlonosi nás vítali príjemnými svetielkami v rannom klube a rozžiarili nám tak príchod do školy aj v chladnom daždivom ráne.
   • 24 hodinový deň komixov

    24 hodinový deň komixov

    01.11.2023 16:49
    V októbri sme v IV. oddelení ŠKD boli svedkami jedinečného umeleckého maratónu, ktorý bol vyplnený kresbou, farbami a nekonečnou kreativitou. V rámci nášho klubu sme sa pokúsili zapojiť do 24 hodinového dňa komiksov. Žiaci sa najskôr zoznámili so samotným komiksom. Zistili, že komiks nie je len atraktívna forma knihy, ale dokážeme ho využívať aj na získavanie informácií a dokonale pri ňom zrelaxovať. Následne sme sa pokúšali vytvoriť našu spoločnú prvotinu. Uvedomujeme si, že nie sme žiadni profesionáli, a tak musíme na našom vesmírnom superhrdinovi pracovať dlhšie ako jeden deň. Táto aktivita však dodala vietor do plachiet našej predstavivosti a mali sme príležitosť pracovať ako známi autori tohto žánru.
   • Týždeň v ŠKD venovaný kuchárom

    Týždeň v ŠKD venovaný kuchárom

    22.10.2023 20:33
    20. október je venovaný kuchárom. A keďže našim kuchárom sú deti navštevujúce ŠKD vďačné za plné brušká, rozhodli sme sa poďakovať im za ich prácu. Začalo to pondelkovým brainstormingom na témy - Za čo (okrem jedla) som kuchárom vďačný? S čím mi pomohli? Čo by som im chcel zapriať, aby bola ich práca príjemnejšia?
    Dostali sme sa až k témam ako môžem zmeniť svoje správanie v jedálni, aby sa tam všetci cítili lepšie a viac im chutilo, ako sa tvoria vzťahy, a prečo je vlastne príjemné vymýšľať pre ľudí prekvapenia bez zištného úmyslu. A veru, hneď v pondelok to bolo v jedálni iné. Pokračovalo sa dotazníkom, obrázkom a vyvrcholilo štvrtkovým „pečením“ torty, ktorou sme ich v piatok prekvapili v ozvláštnenej jedálni.
    Veríme, že im chutila.
    PS: A keďže sme sa aj my vo štvrtok stali „kuchármi“, pre istotu sme si jednu tortu na piatok zvrtli aj pre seba. 😊
  • Fotogaléria ŠKD

    zatiaľ žiadne údaje
  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou, Tajovského 2, Badín
   • 048/418 26 32 - ZŠ zborovňa 0911 717 381 - riaditeľka 048/418 26 15 - MŠ - malá a stredná trieda 0911 317 381 - MŠ - trieda predškolákov (Skalica)
   • Tajovského 2, 976 32 Badín Slovakia
   • 35677813
   • 2020947885
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje