• Knižnica a čítanie sú otvorené dvere do                             kúzelného sveta...

• Koordinátorka
          • Mgr. Nina Majlingová
          • Výpožičná doba
          • piatok
            od 12:30 - 13:30 hod.
    • -ŠKOLSKÁ KNIŽNICA-

zdroj vzdelávania a sebavzdelávania žiakov i pedagógov

Školská knižnica  je súčasťou našej základnej školy. Slúži na informačné a dokumentačné zabezpečenie edukačného procesu.

Školská knižnica pozostáva z: učiteľskej a žiackej knižnice.

1. Žiacka knižnica
          Činnosť žiackej knižnice je zameraná na:
      - podporu čítania žiakov,
      - prehĺbenie estetickej výchovy prostredníctvom umeleckej literatúry,
      - rozširovanie poznatkov z náučnej literatúry,
      - zdokonalenie čitateľských zručností.

2. Učiteľská knižnica
          Činnosť učiteľskej knižnice je zameraná na:
      - využívanie doplňujúceho knižného materiálu,
      - podporu vyučovacieho procesu,
      - používanie metodického materiálu v súlade s učebnými osnovami.

Školská knižnica funguje na princípe absenčných výpožičiek kníh, to znamená mimo knižnice (výpožičky domov), elektronickou formou prostredníctvom našej školskej e-stránky (www.zsbadin.edupage.org), pomocou mobilnej aplikácie Edupage zaslaním správy p. učiteľke Komorovej alebo osobne v priestoroch knižnice v čase výpožičných hodín. Cez katalóg kníh, ktorý sa nachádza v sekcii  ZOZNAM   KNÍH  a je usporiadaný abecedne podľa autora /autorov/, si čitateľ môže prezrieť, či kniha, o ktorú má záujem, je dostupná. Prevzatie kníh sa realizuje osobne v školskej knižnici počas výpožičnej doby. Výpožičky môže uskutočňovať len registrovaný používateľ, ktorý je držiteľom platného čitateľského preukazu.