• Lyžiarsky kurz

• V týždni od 12. do 16. februára 2024 absolvovali prvácke triedy lyžiarsky kurz. Školské lavice sme vymenili za lyže. Autobusom sme sa odviezli do Seliec, zapli lyže a lyžovačka sa začala. Po krátkej lyžiarskej rozcvičke sme sa rozdelili do skupín. Niektorí sa naučili nové techniky, iní sa v nich zdokonalili. Hrali sme sa na lietadlá, na svahu sme šoférovali autá, ba dokonca sme si vyskúšali cúvanie na lyžiach. Cestu autobusom tam aj späť nám spríjemňoval tréner Zubáč, rozprával nám rozprávky, vtipy, recitoval nám básničky, a hneď si získal popularitu medzi deťmi. V piatok nás čakali „záverečné skúšky“, v ktorých sme  ukázali svoju obratnosť a za snahu a šikovnosť sme získali všetci medaily a diplomy. Ďakujeme tréneri, bolo nám super.

• Okresné kolo 70. Hviezdoslavovho Kubína

• Dňa 13. 2. 2024 sa konalo okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína v umeleckom prednese poézie a prózy. Aj naša škola mala zastúpenie v každej kategórii. Najúspešnejším žiakom sa stal Michal Leško z 5.A triedy, ktorý svojím prednesom  zaujal porotu a postúpil v II. kategórii poézie do regionálneho kola. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a Michalovi prajeme veľa úspechov v nastávajúcom kole.

• Obvodné kolo biologickej olympiády

• Dňa 13. 2. 2024 sa v našej škole konalo obvodné kolo biologickej olympiády v kategórii C. Súťaže sa zúčastnili aj dvaja naši žiaci z 8. A. V teoreticko-praktickej časti sa umiestnili nasledovne: 3. miesto obsadil Martin Sitár a 5. miesto Daniela Leštáková. Gratulujeme a zároveň im ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Erasmus+ na španielsky spôsob

• Začiatkom februára sme sa vybrali na ďalšiu žiacku mobilitu, tentokrát do krásneho mesta Úbeda v Andalúzii. Cesta bola dlhá, ale mesto nás okamžite očarilo. Nehovoriac o veľkolepom privítaní, ktoré pre nás pripravila španielska škola v pondelok, prvý deň nášho programu. Počas ďalších dní sme si prezreli školu aj mesto, zúčastnili sa na vyučovaní, boli sme na exkurzii v recyklačnom stredisku, v planetáriu a robili rôznorodé aktivity. Chvíľu sme si zvykali na španielsky životný štýl, ktorý sa od nášho dosť odlišuje, ochutnávali španielske špeciality a posledný deň sme stihli absolvovať aj návštevu Picassovho múzea a pláž v Malage. Ráno sme odleteli späť do Viedne plní zážitkov a dobrej nálady.

Viac sa dozviete v našej prezentácii už čoskoro.

• Chcem podnikať - mám nápad alebo vynález. Ako ich ochránim?

• Na hodine občianskej náuky sme mali možnosť oboznámiť sa s tým, čo je to duševné vlastníctvo. Predstavili nám ho lektorky z Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky. Úrad PV SR sídli priamo v Banskej Bystrici. Mali sme možnosť nazrieť do sveta známych firiem a svetových značiek. Lektorky nám ukázali, na čo všetko je potrebné myslieť, ak si aj my chceme založiť vlastnú značku. Už vieme, čo je to patent a na čo všetko treba dbať pri dizajne produktu a ochrane značky. Dozvedeli sme sa, že patent aj ochrana dizajnu má časovú platnosť. V skupinách sme mali možnosť založiť vlastnú spoločnosť a vymyslieť vlastný produkt, s ktorým by sme vstúpili do podnikania. Potrápili sme naše kreatívne a umelecké schopnosti a každá skupina prišla s nápadmi, ktoré by možno v budúcnosti mohli a vedeli fungovať. (Kika R., 9. A)

• Karneval v MŠ

• Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy pred Veľkou nocou patrí tradične karnevalom, fašiangovým sprievodom či veseliciam.
            V našej škôlke sme mali karneval v pondelok 22. januára. Deti už ráno prišli do škôlky v maskách a s dobrou náladou. Od rána sme sa v triedach zabávali, súťažili, tancovali a v neposlednom rade predstavovali svoje masky. Karnevalový deň sme si užili a poriadne sa zabavili.