• Nadácia Volkswagen Slovakia

• Od posledného školského roka prechádza naša škola významnou rekonštrukciou, ktorá už bola viac ako nutná. Vznikli nové, veľké priestory, ktoré sú reprezentatívne a podnetné, tak pre žiakov, ako aj učiteľov. Sme preto veľmi vďační aj Nadácii Volkswagen Slovakia, ktorá nám naše nové priestory pomohla zveľadiť  a zútulniť.

Cieľom grantového projektu  - Vrátiť nemecký jazyk do škôl, ktorý zastrešuje Nadácia Volkswagen Slovakia, je nielen materiálne podporiť školu, ale hlavne propagácia nemeckého jazyka a jeho vyučovania na základnej škole. Uvedomujeme si rastúci význam nemeckého jazyka, a to v medzinárodnom meradle. Nemčina je najpoužívanejším jazykom v Európskej únii, nehovoriac o tom, že jazykové porozumenie uľahčuje a podporuje spoluprácu a toleranciu. Dúfame preto, že aj takto poukážeme na dôležitosť ovládania tohto jazyka, zvlášť v stredoeurópskom priestore.

• Školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín – 1.kategória

• Záver apríla patril našim najmenším recitátorom z 1. stupňa, ktorí sa stretli v školskom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, aby predviedli svoj talent a zároveň sa pokúsili umiestniť na stupni víťazov. Všetci sa snažili podať čo najlepší výkon, a preto si zaslúžia pochvalu.

Do okresného kola postúpili žiaci 4. ročníka :

poézia – Lukáško Ružbacký (4.A)

próza – Simonka Bystrianska (4.B)

Víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších kolách.