• Pedagogický zbor
      • Fašiangový karneval

• 8. 2. 2016
        • 5.2.2016 sa naše deti dočkali dlho očakávaného dňa. Chodba bola plná farebných balónov, šašov a iných masiek. Táto výzdoba nám dotvárala atmosféru fašiangového šantenia. S podfarbením veselých piesní sa  masky navzájom zoznámili a všetkým prítomným  predviedli. Každé dieťa  prišlo k mikrofónu a  povedalo na čo, alebo koho sa dnes zmenilo, pod akou maskou sa ukrýva. Deti- masky si zaspievali a zahrali sa spolu s pani učiteľkami veselé hry na rozprúdenie nálady. A tak sa súťažilo, šantilo a tančilo. Počas veselého popoludnia sa všetci prítomní mohli občerstviť ovocným nápojom, lupienkami a tyčinkami. Samozrejme nemohli chýbať sladučké pampúchy, ktoré sú tradičnou pochúťkou fašiangového obdobia. Po občerstvení  nasledovala tombola. Vylosovaní výhercovia sa tešili z  pripravených cien -  rôznych hračiek, školských pomôcok, kníh a pod. Poďakovanie patrí  všetkým,  ktorí sa pričinili o to, aby deti mali zase o jeden pekný zážitok  viac.
          POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME

• Súťažíme s Vrabčekom

• 9. 2. 2016
        • Volám sa Sandra a som žiačkou II.B triedy. Spolu s mojimi spolužiakmi odoberáme časopis Vrabček. Každý mesiac sa tešíme na nové číslo, aby sme si mohli prečítať veselé príbehy, vylúštiť krížovky alebo nakresliť obrázky do súťaží. Tento mesiac som mala šťastie. Bola som  vyžrebovaná ako výherkyňa jednej zo súťaží, do ktorých som sa zapojila. Veľmi som sa z toho tešila. Držím palce aj mojim spolužiakom, aby aj oni niečo vyhrali. Ja budem Vrabčeka naďalej čítať a súťažiť.

• MŠ - Fašiangový karneval
      • ŠKD - Karnevalové masky
      • Januárová prechádzka Moreplavcov so snehovou nádielkou.

• 4. 2. 2016
        • Už čoskoro pôjdeme na lyžiarsky výcvik, preto sme sa boli vyšantiť so snehom už pred tým. A ako to dopadlo? Veď posúďte sami. Snehuliaka sa nám nepodarilo postaviť, no malé domčeky, anjelikov, či padajúci sneh bol parádny. Tešíme sa už na ozajstnú lyžovačku. laugh
          Prváčikovia
          POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME

• Moreplavci v snehu
      • Objavujeme čaro chémie

• 2. 2. 2016
        • Tento rok sa naše žiačky-chemikárky prvýkrát zúčastnili celoslovenskej chemickej súťaže Objavujeme čaro chémie s troma experimentmi:
          Viktória Lašutová - Kryštály chemických látok v polarizovanom svetle
          Rebeka Riečanová - Biomydlo
          Terezka Pelcová a Natálka Kapustová - Dubienkový atrament
          Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže, do ktorej sa tento rok prihlásilo  68 prác z celého Slovenska, je Združenie učiteľov chémie. Jej cieľom je prostredníctvom zážitkovej formy učenia vzbudiť u žiakov záujem o chémiu a rozvíjať ich prírodovednú gramotnosť.
          Viktória Lašutová získala 1. miesto v druhej kategórii a práce Rebeky Riečanovej, Terezky Pelcovej a Natálky Kapustovej boli ocenené čestným uznaním.
          Dievčatám blahoželáme.
          Viac tu: http://mladychemik.webnode.sk/oznamy/objavujeme-caro-chemie/
          Objavujeme čaro chémie - Obrázok 1
             Objavujeme čaro chémie - Obrázok 2
          POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME

• Objavujeme čaro chémie
      • Návšteva zo ZŠ Vlkanová

• 1. 2. 2016
        • Vo štvrtok 28.1. prišli našich štvrtákov navštíviť tiež štvrtáci zo Základnej školy vo Vlkanovej. Príchod medzi našich žiakov mali trošku sťažený. Museli kráčať po stopách do šatne, pekne sa prezuť, uhádnuť pár hádaniek, ktoré ich doviedli až do štvrtáckej triedy v priestoroch prístavby.
          Po uvítaní v priebehu tretej a štvrtej vyučovacej hodiny boli účastníkmi „zoznamovacej párty“, ktorú im nachystali naši žiaci s pani učiteľkou a ktorej cieľom bolo ako inak – zoznámiť sa, trošku sa navzájom spoznať a spríjemniť si deň. Keďže stretnutie splnilo tieto očakávania, veríme že nebolo posledným, a už teraz sa naši štvrtáci tešia na ďalšie.

• Návšteva žiakov z Vlkanovej

• 31. 1. 2016
        • Prvý decembrový deň v školskom roku 2015/2016 sme na našej škole odštartovali matematickú súťaž Všetkovedko.  Žiaci 2. až 5. ročníka v tento deň zabojovali o titul  a netrpezlivo očakávali výsledky umiestnenia.

Všetkým riešiteľom  srdečne gratulujeme.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• 31. 1. 2016
        • 27.1.2016 sa konalo školské kolo v prednese poézie a prózy. Do okresného kola Hviezdoslavovho Kubína postupujú:

1.kategória - Nina Kapustová  /2.A/ (poézia)

2.kategória - Natália Kapustová  /6.r./ (próza)

3.kategória - Lucia Kapustová  /7.r./ (próza).

Dievčatám blahoželáme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo
      • Tvarohové fánky