• Pedagogický zbor
      • Deň ľudovej rozprávky

• 21. 3. 2016
        • Marec je mesiac knihy a my sme ho okrem iných aktivít venovali aj čítaniu rozprávok. 16. marec bol vyhlásený za Deň ľudových rozprávok, na počesť narodenia významného slovenského spisovateľa, prekladateľa, ale najmä zberateľa ľudovej slovesnosti – Pavla Dobšinského. V tento deň sa v slovenských knižniciach a školách pripomína táto osobnosť prostredníctvom rozprávok, ktoré zozbieral a vyšli pod názvom Prostonárodné slovenské povesti.  Aj na našej škole sme  si na hodinách čítania a literatúry priblížili Pavla Dobšinského čítaním  a počúvaním jeho najznámejších rozprávok. Kto by nepoznal  rozprávky Popolvár najväčší na svete, Berona, Trojruža, O veternom kráľovi? Je to len zlomok z nespočetného množstva rozprávok, ktoré zozbieral a stali sa súčasťou mnohých knižníc nielen v škole,  ale aj doma.

• MDŽ v materskej škole
      • Anglický jazyk: Projekt o jedle

• 18. 3. 2016
        • Našich šiestakov veľmi zaujala projektová téma Jedlo, veď koho by aj nie. S pomedzi mnohých
          receptov, ktoré si žiaci prichystali doma, bol tajným hlasovaním vybratý ten najlepší - jogurtovo-jahodová torta. Spojili teda príjemné s užitočným a na hodine anglického jazyka spoločne pripravili nepečenú jahodovú dobrotu. Recept na ňu, samozrejme v angličtine, nájdete aj s fotonávodom v najbližšom čísle nášho školského časopisu.
          POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME.

• Anglický jazyk - Projekt o jedle
      • MŠ - Rozlúčka s Morenou
      • MDŽ v materskej škole
      • Vesmír očami detí

• 15. 3. 2016
        • Už tradične sme sa i tento rok zapojili do výtvarnej súťaže Vesmír očami detí, ktorej vyhlasovateľom je Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Do okresného kola v Banskej Bystrici sme poslali práce Emy Krúpovej a Kristíny Dovalovej. Práca Kristíny DovalovejKam až detské oko dovidípostúpila do celoslovenského kola. Veľmi sa z toho tešíme, najmladšej výherkyni v tretej kategórii Kike gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole.  Vernisáž výstavy detských výtvarných prác bola 15.3.2016 v Stredoslovenskom múzeu, kde si Kristínka bola prevziať cenu a diplom.

• Vesmír očami detí
      • Vystúpenie škôlkarov pre dôchodcov v obci
      • ŠKD - Pozdravy k MDŽ
      • Milujem a maľujem Banskú Bystricu

• 3. 3. 2016
        • 3. marca 2016 sa p. učiteľka Dovalová a žiačky zúčastnili slávnostného vyhodnotenia súťaže Milujem a maľujem Banskú Bystricu v Thurzovom dome v Banskej Bystrici. Vyhodnotenie bolo spojené s vernisážou výstavy Šťastný Flaché srdcom Banskobystričan - maliara Júliusa Flachého.

Do súťaže boli poslané tri práce žiačok 5. ročníka - Martiny Šolcovej, Kristíny Dovalovej a Nikoly Iliašovej. Súťaže sa celkovo zúčastnilo viac ako 340 žiackych prác z Banskej Bystrice a jej okolia.
          Práca Nikolky Iliašovej získala v druhej kategórii krásne 2. miesto
          Tešíme sa a Nikolke gratulujeme ;).
          Výtvarné práce všetkých detí si môžete pozrieť v priestoroch Thurzovho domu.
          POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME.

• Milujem a maľujem Banskú Bystricu
      • MŠ - Stredniaci v telocvični
      • Krahule - lyžiarsky výcvik

• 28. 2. 2016
        • DEŇ PRVÝ:
          Ahojte,
          tak už sme ubytovaní. Izby sú priam luxusné. Snehu aspoň na poriadnu guľovačku určite bude. Ešte sme ani poriadne neodišli a už sme sa museli vrátiť, lebo od nadšenia pani učiteľka zabudla papiere. Cesta autobusom nám ubehla rýchlo a výcvik sa môže začať.

DEŇ DRUHÝ:
          Druhý deň na zjazdovke máme úspešne za sebou, aj keď náročnosť jazdy na ťažkom  snehu sa každou hodinou zvyšovala. Úsmevy aj napriek únave a prekonávanie samých seba sme zvládali ukážkovo. Veď posúďte.... Zajtra nás čakajú bahenné kúpele a pokus o prebudenie Peninbabky.

DEŇ TRETÍ:

Ranný pozdrav - niekto sa len prebúdzal a niekto už ráno posielal ďakovné sms Perinbabke :-)
          Skupina začiatočníkov nabrala odvahu
          a skončila na tom najväčšom svahu.
          Zľadovatený povrch ich neodradil,
          len skúseného snowboardistu dnes zradil.
          Skúter si po neho rýchlo prišiel
          a Samko nám nečakane domov odišiel.

DEŇ ŠTVRTÝ

Štvrtý deň sme si dali riadnu rozcvičku, aby sme rozhýbali  ubolené nohy. Počasie nám pripravilo pravú zimnú atmosféru - radosť lyžovať bez okuliarov a kukly. Pánovi riaditeľovi sme už veľmi chýbali, tak nás poctil svojou návštevou. No a večer začali prípravy na rozlúčku s inštruktormi, balenie a neradostné uvedomenie si, že sa blíži koniec.

DEŇ PIATY

V piatok sa hodiny zbláznili a hrali proti nám. Krátke rozlyžovanie, príprava na preteky, slalom, odovzdanie diplomov, poďakovanie inštruktorom, pár spoločných fotiek, rýchlo všetko naložiť do autobusu,aby sme chytili najlepšie sedadlá, dojesť čo nám ostalo, neuveriteľne krátka cesta domov, výstup pred školou, objatia a rozlúčky, stretnutie s rodičmi a....... spomienky, ktoré nám nik nevezme

• Roots&Shoots
      • Tréneri v škole