Žiaci 6. ročníka sa zúčastnili korčuliarskeho výcviku, ktorý sa niesol v znamení pohybu, radosti a nových športových skúseností. Počas niekoľkých dní na ľade si žiaci postupne osvojovali základné aj pokročilejšie korčuliarske zručnosti.
Prvé kroky na ľade boli pre niektorých výzvou, no už po krátkom čase bolo viditeľné výrazné zlepšenie. Žiaci sa naučili správnu stabilitu, bezpečný pohyb, brzdenie, oblúčiky a rôzne pohybové hry, ktoré podporovali koordináciu a spoluprácu.
Výcvik prebiehal v príjemnej atmosfére plnej povzbudzovania, vzájomnej pomoci a dobrej nálady. Veľkým prínosom bolo nielen športové zdokonaľovanie, ale aj upevňovanie triednych vzťahov a spoločné zážitky mimo školských lavíc.
Korčuliarsky kurz splnil svoj cieľ – podporiť zdravý životný štýl, pohybové aktivity a radosť zo športu. Na záver možno povedať, že z ľadu odchádzali sebavedomejší a šikovnejší korčuliari.
Ďakujeme všetkým pedagógom za organizáciu a žiakom za zodpovedný prístup a výbornú reprezentáciu školy.