• Biela pastelka

• V piatok 23. 9. 2022 sme sa zapojili do zbierky pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Naši žiaci mali možnosť prispieť ľubovoľnou čiastkou a podporiť tak ľudí, ktorí si zaslúžia, aby sme na nich mysleli. Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť a vidíme sa opäť o rok. 😊

• Jesenný Erasmus v Poľsku

• September 2022 je turbulentný mesiac, hneď po oslavách 60. výročia našej školy sa konala posledná z mobilít v rámci projektu Beyond the limits with learning v Poľsku.

Naším partnerom je základná škola z obce Kurów, ktorá je len o máličko väčšia než Badín. Témou učiteľskej výmeny bolo učenie v prírode a uzatvorenie a evalvácia projektu. Od 13. do 16. 9. tímy štyroch učiteľov z každej zúčastnenej školy absolvovali komentované prehliadky, prednášky a workshopy, pri ktorých sme prešli mestá Varšavu a Lublin, botanickú záhradu aj unikátnu záhradu na streche Univerzitnej knižnice. Navštívili sme Vysokú školu polytechnickú a zamestnankyne knižnice pre nás pripravili workshop o histórii písma. Starobylé židovské mestečko Kazimierz Dolny a jeho zvláštnu sprašovú roklinu sme prešli v noci, osvetľujúc si cestu fakľami. Naša partnerská škola nám so svojimi žiakmi a učiteľmi pripravila kultúrny program a aj sami sme si skúsili tradičný poľský tanec. Zoznámili sme sa aj so starostom a ochutnávali poľské špeciality.

Posledný deň sme venovali spoločnému meetingu za účelom vyhodnotenia  projektu a kompletizácie aktivít. Začali sme kvízmi v aplikáciách Kahoot a Plickers a pokračovali veľkou poradou.

Veríme, že sa nám podarí projekt úspešne dotiahnuť do konca. Následne budeme hľadať ďalší projekt, do ktorého sa môžeme zapojiť, pretože medzinárodná spolupráca prináša školám a ich žiakom mnoho jedinečných príležitostí na kultiváciu, rozvoj a spoznávanie cudzích krajín.

• Hodina biológie s arachnologičkou

• V pondelok 26. 9. 2022 mali žiaci 6. B netradičnú hodinu biológie s odborníčkou na pavúkovce zo SAV Ústavu ekológie lesa, ktorá im porozprávala o svojej práci, o rôznych druhoch pavúkov, spôsobe ich lovu a iných zaujímavostiach z ríše zvierat.

• Oslava 60. výročia našej školy

• „Oslavy narodenín v nás oživili množstvo spomienok a zároveň nám ukázali, akou rýchlosťou dokážeme napredovať. Šesťdesiat rokov je však v existencii školy pomerne krátke obdobie, a preto sa už teraz môžeme tešiť na to, čo si pre nás prichystá na svoje ďalšie okrúhle narodeniny.“

Celý článok si môžete prečítať na Bystricovinách.

Na tomto odkaze nájdete video ku príležitosti 60. výročia našej základnej školy.

• 60. výročie založenia školy

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Badín pozýva všetkých osláviť spoločne s nami 60. výročie založenia našej školy. Pre všetkých záujemcov je pripravený bohatý program, ktorý vám predstaví priestory školy, ktorá prešla v nedávnej minulosti kompletnou rekonštrukciou. Predstavíme vám projekty, ktorým sa škola venuje. Čaká vás výstava fotografií dokumentujúcich život školy. Svoju činnosť odprezentujú aj naši partneri ZUŠ Zacharová a Smilies. Budete si môcť zalistovať historickými novinami, odfotiť sa pri fotostene a prejsť si historickú cestu, ktorá vás vráti späť do roku 1962.

Brány školy sú pre verejnosť otvorené od 10.00 do 14.00. Tešíme sa na vašu návštevu.

• Vitajte v škole

• Máme za sebou pekné, slnečné leto plné zážitkov, oddychu a prázdninových dobrodružstiev. Určite sme načerpali energiu na nasledujúce obdobie a plní elánu sa môžeme pustiť do spoločného bádania, spoznávania a experimentovania.

Dňa 5. septembra 2022 sme zahájili nový školský rok  a chceli by sme vás všetkých opäť privítať v školských laviciach. Najmä našich prvákov, ktorí do krásne vyzdobených priestorov školy vstúpili po prvýkrát.

Určite sa počas tohto roku spolu naučíme veľa nového. Čakajú na vás nové zážitky, priateľstvá, sny či výzvy.

Pri ich napĺňaní vám prajeme veľa síl a radosti.