• Koniec školského roka

• Školský rok 2020/2021 mal rôzne prívlastky. Bol označovaný ako zvláštny, koronový, náročný, problémový. Postavil pred nás výzvy, ktoré sme neočakávali, na ktoré sme možno ani neboli pripravení. Všetko sme však napokon spoločne zvládli a stretli sme sa v posledný deň školského roka pri jeho slávnostnom ukončení.

Najprv triedni učitelia odovzdali žiakom vysvedčenia, neskôr sme si na ihrisku vypočuli rozlúčkové príhovory od pána starostu, pani riaditeľky, ôsmakov aj deviatakov, spolu s ich triednym učiteľom.

Potom nasledovalo slávnostné otváranie novovybudovanej nadstavby školy s projektantom, so zástupcami firmy, ktorá stavbu realizovala, so stavebným dozorom, s pánom starostom, poslancami a zamestnancami školy. Všetci sa tešíme na september, keď začneme nové priestory naplno využívať.

A keďže leto je už tu, všetkým želáme slnečné lúče, príjemné chvíle s blízkymi a ničím nerušené krásne dni.

• Olympijský odznak všestrannosti

• V máji sa naši šiestaci zapojili do jedinej športovej súťaže v tomto roku. Olympijský odznak všestrannosti, ktorú zorganizoval Slovenský olympijský výbor. Žiaci absolvovali šesť rôznych športových disciplín a snažili sa v nich podať čo najlepší výkon.

Deň pred odovzdaním vysvedčení nám zo SOV prišla olympijská pošta. Všetkým zúčastneným boli udelené certifikáty s údajmi o ich výkonoch a našli sa aj desiati borci, ktorí boli viac konkurencieschopní a získali Olympijský odznak všestrannosti. Sedem dievčat a traja chlapci si podelili päť bronzových, štyri strieborné a jeden zlatý odznak.

bronz: Laura Fábryová, Lea Oravkinová, Zoja Boboková, Michal Cimerman a Hanka Leštáková;

striebro: Matilda Guevara, Sandra Baculáková, Kira Mária Kapustíková a Vendelín Almáši;

zlato: Alexander Iliaš

Všetkým oceneným srdečne gratulujeme a veríme, že budúci školský rok bude priať viacerým športovým súťažiam a hlavne pohybu ako takému, aby sme mali čoraz viac športuchtivých, pohybovo zdatných a konkurencieschopných žiakov.

Športu zdar!