• Vyhodnotenie EDJ

• Kto nepozná cudzie jazyky, nevie nič ani o svojom vlastnom.

(J.W. Goethe, nemecký spisovateľ )

Napriek tomu, že v piatok sme sa zobudili do upršaného rána a mnohým sa nechcelo ísť do školy, nakoniec to bol vydarený deň plný rôznych aktivít. Mnohí žiaci prekvapili svojou kreativitou a snahou učiť sa nové poznatky v cudzom jazyku. Veríme, že sme v nich prebudili chuť, snahu a odhodlanie vytrvať v ich snažení. Vieme, že učiť sa cudzí jazyk nie je ľahké a mnohokrát si to vyžaduje sebazaprenie. Ale poctivá a hlavne pravidelná príprava vždy prinesie svoje výsledky.

Tento deň priniesol malé zadosťučinenie aj trom výhercom jazykového kvízu. Správne odpovede si môžete overiť nižšie, sú vyznačené tučným písmom rovno v kvíze. Správnosť odpovede nehrala pri losovaní výhercov úlohu. Podstatná bola účasť. Výhercom blahoželáme. Ostatní snáď o rok.

1. miesto - Matúš Bugan

2. miesto - Kristína Palkechová

3. miesto - Jakub Donoval

Plagáty, plagátiky a kresby budú vyvesené v priestoroch školy, kde si ich môžete pozrieť a prečítať. Fotky z podujatia si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Triedne rodičovské združenia

• Vážení rodičia, v dňoch od 28. do 30. septembra sa uskutočnia triedne rodičovské združenia. Prehľad miestností nájdete v priloženej tabuľke. Prosíme o dodržanie hygienických opatrení - zúčastniť sa môže len jeden rodič (bez detí), rúško a dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy školy je povinná. Rovnako povinné je vyplnené a podpísané Vyhlasenie_navstevnika_skoly_o_bezinfekcnosti.docx. Všetky triedne RZ prebehnú od 16:00, s výnimkou obidvoch prváckych tried, ktoré začínajú až o 16:30 v budove starej školy (vo svojich vlastných triedach).

• Európsky deň jazykov

• Ak s niekým hovoríš jazykom, ktorému rozumie, prihováraš sa jeho hlave. Ak s ním hovoríš jeho vlastným jazykom, prihováraš sa jeho srdcu.

(Nelson Mandela, nositeľ Nobelovej ceny za mier, bývalý juhoafrický prezident)

Tak ako každý rok, aj tento rok si Európa uctí cudzie jazyky Európskym dňom jazykov, ktorý pripadá na 26.9. Naša škola si preto dňa 25.9.2020 pripomenie dôležitosť vyučovania cudzích jazykov a poznania európskej kultúry vôbec. Chceme tak upriamiť pozornosť verejnosti na dôležitosť štúdia jazykov s cieľom prispieť k rozvoju mnohojazyčnosti a interkultúrneho porozumenia;

Na našej škole preto budú v piatok prebiehať v jednotlivých triedach aktivity zamerané na rozvoj jazykových zručností, kreativity a radosti z tvorenia všeobecne. Vyučovanie bude v klasickom čase. Každá trieda bude končiť podľa platného rozvrhu.

• Karneval