• Bagheria, Sicília

• 17.10.2018 22:22
      • Štvrté projektové stretnutie Erasmus+

V dňoch 8. – 12. 10. 2018 som sa Mgr. Krúpová, Mgr. Pecníková a Mgr. Krúpa zúčastnili na 4. projektovom stretnutí Erasmus+ v rámci projektu „We are living together and we need each other – SEL“, ktoré sa uskutočnilo v meste Bagheria v Taliansku. Na stretnutí sa zúčastnili projektoví koordinátori a učitelia zo všetkých partnerských krajín – Holandska, Talianska, Portugalska, Turecka, Veľkej Británie, Lotyšska a Slovenska.

Náplňou stretnutia boli:

• prezentácia a vyhodnotenie projektových aktivít, na ktorých tímy pracovali v školách – Vymenili sme si pohľadnice, v ktorých žiaci opisovali svoje prázdninové zážitky. Jeden žiak z Lotyšska nám dokonca poslal pohľadnicu z Demänovskej doliny. Diskutovali sme o pracovných listoch, ktoré žiaci vypracovávali na hodinách anglického jazyka a boli zamerané na sociálne a emocionálne učenie. Prezentovali sme ďalší zo série receptov, ktoré sa stanú súčasťou projektovej medzinárodnej kuchárskej knihy.
        • príprava a plánovanie nasledujúceho projektového stretnutia – Najbližšie projektové stretnutie sa uskutoční v marci 2019 v Lutone vo Veľkej Británii. Na tomto stretnutí sa zúčastnia aj žiaci zo zapojených škôl.
        • určenie aktivít, na ktorých budú žiaci pracovať na vyučovaní – Žiaci opäť vyrobia a napíšu vianočné pohľadnice svojim kamarátom zo zahraničných škôl. Školské aktivity, ktoré budeme realizovať v predvianočnom období zdokumentujeme a fotografie budeme zdieľať na etwinningovej platforme projektu. Pripravíme aj ďalší recept, ktorý budú žiaci prezentovať na stretnutí vo Veľkej Británii.
        • stanovenie termínu posledného projektového stretnutia – Náš projekt bude ukončený stretnutím v Portugalsku 24. – 28. 6. 2019,
        •  diskusia o aktuálnych úlohách projektových koordinátorov – Koordinátori majú za úlohu prehodnotiť a prípadne upraviť profil školy, zabezpečiť realizáciu plánovaných aktivít a dissemináciu výsledkov.
        • realizácia vyučovacej hodiny v partnerskej škole – Mgr. Krúpová a Mgr. Pecníková mali možnosť porozprávať žiakom 1. triedy o Slovensku. Žiaci si pozreli ukážku z rozprávky o Maťkovi a Kubkovi a naučili sa pár základných fráz v slovenčine.
        • workshop o využití počítačového programu Scratch vo vyučovaní – Workshop, ktorý viedol sicílsky učiteľ informatiky, bol veľmi zaujímavý a inšpiratívny.

Počas tohto projektového stretnutia mali účastníci možnosť oboznámiť sa s kultúrou, históriou, gastronómiou a spôsobom života obyvateľov Sicílie.

Niekoľko fotiek zo stretnutia nájdete aj tu.