• Pedagogický zbor
      • Lyžiarsky výcvik MŠ
      • Fašiangový karneval

• 23. 2. 2017
        • V piatok 17.2.2017 sme mali fašiangový karneval. Boli tam masky od výmyslu sveta - princezné a víly, bojovníci a superhrdinovia, zvieratká a iné všakovaké masky. Na začiatku Vodník - konferenciér vyzval masky z 1. a 2. triedy na promenádne kolo v sprievode hudby. Za nimi sa predstavili masky z 3. a 4. ročníka.  "Dídžejku" nám robila p. učiteľka Terezka. Po zahrievacom tanečnom kole sme sa trochu zahrali a občerstvili. Jedni si išli pochutnať na pampúšikoch a druhí si zatiaľ zasúťažili. Rybárka Mirka, Číňanka Aďka a čertica Katka dávali pozor, či deti správne ukladajú zápalky do škatuľky ľavou rukou a kto bude víťaz. Potom si naše masky vyskúšali postreh, keď sa spoza deky ocitli tvárou v tvár svojmu kamarátovi a museli rýchlo uhádnuť jeho meno, alebo si vyskúšali svoju šikovnosť v klobúkovom tanci. Potom sa skupiny vymenili - súťažiaci išli papkať a papkáči išli súťažiť. A znova sa išlo tancovať, tentokrát s vešticou Vierkou. Keď sme sa unavili, rozdávala sa tombola, v ktorej bolo až 20 cien. Tí, čo vyhrali, boli nadšení, tí čo nie, trošku posmutneli, ale hudba a tanec ich všetkých dostali opäť do nálady. Myslím, že sa všetci dobre zabávali až do konca.
      • Lyžiarsky výcvik prváci
      • Fašiangový karneval ZŠ
      • ŠKD - Valentínske pozdravy
      • Karneval v MŠ
      • Objavujeme čaro chémie - celoslovenská chemická súťaž

• 9. 2. 2017
        • Druhý ročník celoslovenskej chemickej súťaže, ktorej usporiadateľom je ZUCH, Objavujeme čaro chémie, bol pre nás opäť výzvou. A tak sme sa pustili do práce a pripravili experimenty, ktoré sme do súťaže prihlásili.
          Erik Kapiaš - Destilácia vodnou parou,
          Kristína Dovalová - Extrakcia prírodných farbív.
          Do súťaže bolo spolu zaslaných viac ako 70 prác jednotlivcov alebo dvojíc, preto konkurencia bola silná. Ale obstáli sme - Kristínka získala vo svojej kategórii 2. miesto a Erik čestné uznanie. Gratulujem mojim nádejným chemikom, nech naďalej usilovne pracujú a robia nám takúto radosť :)
          POZIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME.
      • Objavujeme čaro chémie
      • Mydielkové darčeky pre ZUCH

• 9. 2. 2017
        • Počas dvoch týždňov sme pripravovali mydielka na chemickom krúžku Kremík, ktoré poslúžili ako darčeky pre učiteľov chémie, ktorí sa zúčastnili 5. celonárodnej konferencie učiteľov chémie v Banskej Bystrici.
          Táto konferencia bola päťročnica nielen pre ZUCH (Združenie učiteľov chémie), ale aj pre mňa a tento krúžok - začali sme pred piatimi rokmi, a práve vtedy som mala v Banskej Bystrici na 1. národnej konferencii ZUCH príhovor, kde som prezentovala vtedy ešte len moje sny a plány, čo chcem s deťmi robiť, čomu sa venovať (Urobme chémiu pre deti atraktívnou)... Som rada, že sme vydržali doteraz a stále pokračujeme a zlepšujeme sa a vymýšľame nové a nové projektíky :)
          Mladí chemici - Kremíci
      • Mydielkové darčeky
      • Prvé vysvedčenie prváčikov
      • Kúzelná fyzika

• 6. 2. 2017
        • 20. januára 2017 k nám do školy zavítal Michal Figura s Kúzelnou fyzikou. Všetci sme so záujmom sledovali experimenty a predstavenie fyziky v tak trochu inom svetle :) Pán Figura, popularizátor vedy, konkrétne fyziky, naozaj s oduševnením predstavoval fyzikálne javy  - bežné zo života i tie menej bežné. Takmer všetky pomôcky si pripravuje sám a k nám priniesol i čerstvú novinku :)
          Deti počúvali, reagovali, odpovedali...jednoducho spolupracovali a aj tie najnezbednejšie na chvíľu zmĺkli a zaujato pozerali :)
          Po predstavení si žiaci mohli fyzikláne experimenty aj vyskúšať - roztočiť gyroskop, pohrať sa s "levitačným" vláčikom či nenewtonovskou kvapalinou a mnohým iným ...
          Je naozaj veľmi obdivuhodné, čo zanietený človek dokáže, v tomto prípade pre fyziku urobiť, len aby ju priblížil deťom, žiakom, a ukázal im, že tento predmet, či vlastne táto veda, vôbec nie je odveci a je veľmi blízko nás všetkých :) Ďakujeme.

• VĚTKOVEDKO

• 6. 2. 2017
        • Dňa 1. decembra 2016 prebehla na našej škole súťaž VŠETKOVEDKO. Súťažilo sa v štyroch samostatných kategóriách. Súťažný test pre druhákov pozostával z 24 otázok, súťažný test pre tretiakov, štvrtákov a piatakov mal 30 otázok. Do súťaže sa zapojilo celkovo 6055 druhákov, 4 915 tretiakov,  4 523  štvrtákov  a 2 082 piatakov z celého Slovenska. Žiaci si v časovom limite 40 minút zmerali svoje vedomosti a tu je výsledok J. Celkový záujem o súťaž prejavilo 25 žiakov z našej školy.  Každý súťažiaci dostal malý darček.
          8  našich žiakov bolo úspešných a získalo titul Všetkovedko.
          Za druhý ročník:
          Alexander Iliaš (9. miesto), Martin Kováč (14. miesto), Matthias Michalko (28. miesto), Kira Kapustíková (30. miesto)
          Za tretí ročník :
          3.A: Nina Kapustová (10. miesto)
          3.B: Sandra Cimermanová (28. miesto),  Jakub Janata (30. miesto)
          Za piaty ročník:
          Adam Štefan Sečkáš (11. miesto)

Ostatní súťažiaci, ktorí získali titul Všetkovedkov učeň:
          2.ročník: Matilda Guevara (37. miesto), Hanka Leštáková (51. miesto), Michal Farkaš (51. miesto), Adam Koza (73. miesto)
          3.ročník:
          3.A:  Dagmar Šolcová (54. miesto), Stela Šestáková (60. miesto), Bianka Kapiašová (129. miesto)
          3.B: Natália Lapinová (42. miesto), Matúš Necpal (42. miesto), Peter Parížek (49. miesto), Michaela Šolcová (63. miesto)
          4.ročník: Sára Mia Očenášová (43. miesto), Karin Hakelová (61. miesto)
          5.ročník: Adam Farkaš (56. miesto), Andrej Molnár (65. miesto), Dorothy Úradníková (72. miesto), Samuel Hlaváčik (72. miesto)
          Súťažiacim gratulujeme k vynikajúcim výsledkom.

• Prvé vysvedčenie prváčikov
      • ŠKD - Stopy zvierat