• Výchovný poradca

• Výchovný poradca:     Mgr. Terézia Paulisová, PhD.

Konzultačné hodiny: podľa dohody

V prípade potreby kedykoľvek po telefonickom dohovore na t.č.048/4182632.

Možnosť konzultácie aj emailom: tereziarohn@gmail.com

Miestnosť: prízemie  školy -  kabinet „Výchovný poradca“

Základné informácie:

Podľa zákona 317/2009 Z.z. výchovný poradca zabezpečuje a podieľa sa na poskytovaní výchovného poradenstva v oblasti výchovy a vzdelávania formou informačných, koordinačných, konzultačných, metodických a iných súvisiacich činností. Zároveň sprostredkúva odbornú terapeuticko-výchovnú činnosť podľa potrieb dieťaťa a žiaka.

PRÁCA VÝCHOVNEJ PORADKYNE

Výchovná poradkyňa:

• Uskutočňuje v spolupráci s triednymi učiteľmi vyhľadávanie žiakov s problémami vo výchove a vývine osobnosti. Zabezpečuje pre nich výchovné a výchovno-poradenské aktivity a podľa potreby sprostredkúva im psychologické a iné odborné služby a starostlivosť.

• Poskytuje konzultácie žiakom  a ich zákonným zástupcom, ako aj pedagogickým zamestnancom školy pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov, informuje ich o otázkach štúdia na stredných  školách a pri voľbe povolania.

• Osobitnú pozornosť venuje žiakom nadaným, talentovaným, sociálne znevýhodneným a žiakom s postihnutím. Zvýšenú pozornosť venuje aj žiakom nastupujúcim do prvého ročníka a pri prechode na vyšší stupeň, alebo na inú školu.

• Zabezpečuje a spolupodieľa sa na realizácii účelových preventívnych aktivít pre žiakov a rodičov, najmä besied a skupinových stretnutí, na aktuálne témy z oblasti učenia a vzdelávania, správania a medziľudských vzťahov, adaptácie, záťaže, profesijnej orientácie, prevencie závislostí a iných sociálno-patologických javov ai.

• Na pedagogických radách informuje pedagogických zamestnancov školy o výchovno-poradenských aktivitách a práci výchovného poradcu, ako aj o opatreniach potrebných pre riešenie problémov tried a jednotlivých žiakov. Dôsledne dodržiava a presadzuje v podmienkach školy zákon o ochrane osobných údajov.

• Pomáha žiakom a rodičom pri profesijnej orientácii a voľbe štúdia. Zabezpečuje agendu v súvislosti so sledovaním záujmov a prihlasovaním žiakov na ďalšie štúdium a do povolania.

• Úzko spolupracuje s triednymi učiteľmi a s koordinátorom prevencie, ako aj s o školskými zariadeniami výchovného poradenstva a prevencie a inými nadväznými organizáciami, pri zabezpečovaní úloh výchovného poradenstva.

• Aktívne sa zúčastňuje na pracovných poradách, seminároch a školeniach, organizovaných pre výchovných poradcov

• Karneval