• Rada školy

• Údaje o Rade školy:

Rada školy pri Základnej škole s materskou školou   Badín  bola ustanovená v zmysle § 24 zákona  č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Rada školy je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý sa vyjadruje a presadzuje verejný záujem a záujmy žiakov a rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní tiež funkciu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa k činnosti školy z pohľadu školskej problematiky.

Rada školy navrhuje na základe výberového konania kandidáta na riaditeľa školy, navrhuje alebo sa vyjadruje k odvolaniu riaditeľa školy, vyjadruje sa ku koncepčným zámerom rozvoja školy. RŠ sa stretáva štvrťročne.

Členovia rady školy:

P.č.

Meno a priezvisko

Funkcia

Zvolený /delegovaný/ za :

1.

11.

Mgr. Renáta Hricová

rodičov MŠ

Stručná informácia o činnosti Rady školy za školský rok 2013/2014:

V školskom roku 2013/2014 sa uskutočnili 4 zasadnutia, na ktorých sa RŠ spolu s vedením ZŠ zaoberala:

• Skladbou vyučovania predmetov a učebným plánom školy
          • Výchovno-vzdelávacími výsledkami školy
          • Správou o výsledkoch hospodárenia školy a rozpočtom školy
          • Koncepciou rozvoja školy – plnením stanovených úloh

V rámci svojej kompetencie sa Rada školy snažila presadzovať záujmy žiakov, pedagogických a ostatných zamestnancov v oblasti výchovy a vzdelávania.

Informácia o činnosti Rady školy za rok 2015

V roku 2015 sa konali štyri zasadnutia, na ktorých sa rada školy zaoberala:

- informáciami o počte detí zapísaných do prvého ročníka ZŠ a do MŠ a  rozhodnutie o rozšírení kapacít MŠ o novú triedu, ktorá sa následne otvorila v areáli Skalica;

- voľbou predsedu rady školy po uplynutí predchádzajúceho volebného obdobia;

- správou a výsledkami  výchovno-vzdelávacej činnosti  Základnej školy s materskou školou Badín

- otvorila sa téma stravovania detí v školskej jedálni – Rada školy má ambíciu monitorovať kvalitu stravy v školskej jedálni a prispieť k jej zlepšeniu;

- inovovaným Školským vzdelávacím programom;

Informácia o činnosti Rady školy za rok 2016

V roku 2016 sa konali štyri zasadnutia, na ktorých sa rada školy zaoberala:

- správou o hospodárení školy za rok 2015;

- rámcovým učebným plánom. V členení podľa jednotlivých ročníkov je ministerstvom stanovený základný rozsah vyučovacích hodín pre jednotlivé predmety a súčasne je pridelený rozsah vyučovacích hodín, ktoré podľa zváženia školy môže použiť na posilnenie vyučovania vybraných premetov.

- výsledkami Monitoru 9 v školskom roku 2015/2016 a  výsledkami zaradenia žiakov 9. ročníka na stredné školy. V jednotlivých predmetoch Monitoru 9 boli žiaci ZŠ Badín nad celkovým výsledkovým priemerom, pričom matematiku zvládli o 13 % nad priemer a slovenský jazyk 5,7% nad priemer.

- informáciou o priebehu a výsledkoch štátnej školskej inšpekcie;

- stavom vyťaženosti priestorových kapacít školy a očakávané počty absolventov 9. ročníka v porovnaní s predpokladaným počtom nástupu žiakov do 1. ročníka, nakoľko za posledné obdobie počet žiakov ZŠ má narastajúcu tendenciu;

Informácia o činnosti Rady školy za rok 2017

V roku 2017 sa konalo päť zasadnutí, na ktorých sa rada školy zaoberala:

- informáciou o počte detí zapísaných do jednotlivých ročníkov ZŠ a do MŠ;

- petíciou rodičov za zmenu dodávateľa stravy pre MŠ a ZŠ. Rada školy vzala na vedomie želanie rodičov na zmenu dodávateľa stravy.

- správou o výchovno-vzdelávacej činnosti a výsledkoch Základnej školy s materskou školou Badín;

- návrhom na vyradenie školskej jedálne pri Materskej škole, Tajovského 2, Badín zo siete škôl a školských zariadení, nakoľko táto v skutočnosti neexistuje a súčasne návrhom na zaradenie výdajnej školskej jedálne pri Základnej škole s materskou školou, Tajovského 30, Badín, návrhom na zaradenie výdajnej školskej jedálne pri Základnej škole s materskou školou, Sládkovičova 6, Badín a  návrhom na zaradenie výdajnej školskej jedálne pri Základnej škole s materskou školou, Sládkovičova 7, Badín do siete škôl a školských zariadení. Zmena súvisela so zmenou dodávok jedla pre deti ZŠ s MŠ Badín.

- prebiehajúcim projektom Erasmus, do ktorého je škola zapojená. Činnosti spojené s týmto projektom nadobúdajú medzinárodný rozmer a pomáhajú deťom najmä pri zdokonaľovaní sa v cudzích jazykoch, ako aj komunikačných zručnostiach.

Svojou činnosťou sa Rada školy snaží o naplnenie svojho poslania – byť iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania.

• Karneval