Hlavná ponuka

KÚZELNÁ FYZIKA

20. januára 2017 k nám do školy zavítal Michal Figura s Kúzelnou fyzikou. Všetci sme so záujmom sledovali experimenty a predstavenie fyziky v tak trochu inom svetle :) Pán Figura, popularizátor vedy, konkrétne fyziky, naozaj s oduševnením predstavoval fyzikálne javy  - bežné zo života i tie menej bežné. Takmer všetky pomôcky si pripravuje sám a k nám priniesol i čerstvú novinku :)
Deti počúvali, reagovali, odpovedali...jednoducho spolupracovali a aj tie najnezbednejšie na chvíľu zmĺkli a zaujato pozerali :)
Po predstavení si žiaci mohli fyzikláne experimenty aj vyskúšať - roztočiť gyroskop, pohrať sa s "levitačným" vláčikom či nenewtonovskou kvapalinou a mnohým iným ...
Je naozaj veľmi obdivuhodné, čo zanietený človek dokáže, v tomto prípade pre fyziku urobiť, len aby ju priblížil deťom, žiakom, a ukázal im, že tento predmet, či vlastne táto veda, vôbec nie je odveci a je veľmi blízko nás všetkých :) Ďakujeme.
POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME.

Piatok 14. 12. 2018