22.01.2024 08:32
        Niektoré vtáčiky pred príchodom zimy odlietajú do teplých krajín a niektoré sú u nás celý rok. Vtáčiky, ktoré ostávajú cez zimu, môžu trpieť nedostatkom potravy, a preto sme sa v III. oddelení rozhodli, že sa im pokúsime uľahčiť prežitie v týchto mrazivých dňoch a vyrobili sme im niekoľko jednoduchých kŕmidiel, ktoré sme rozvešali po našej školskej záhrade. Odmenou pre nás je nielen dobrý pocit, ale aj ich krásny spev.

Biela pastelka a Svetový deň Braillovho písma

14.01.2024 21:32
        V januári si pripomíname dva významné dni pre nevidiacich a slabozrakých. 4. január sa slávi ako Svetový deň Braillovho písma a 15. januára prebieha verejná zbierka Biela pastelka na podporu nevidiacich a krátkozrakých.
        Tieto dni sme si v II. oddelení pripomenuli viacerými aktivitami. Rozprávali sme sa o nevidiacich, ich každodennom živote, ich školách a vzdelávaní. Vyskúšali sme si, ako vnímajú priestor, čítajú a píšu. Spoločne sme si vyhľadávali informácie o tom, kto to bol Louis Braille, prečítali sme si jeho životný príbeh a oboznámili sa s prvou verziou jeho písma. Braillovo písmo je špeciálny druh písma resp. systém písania, určený pre nevidiacich a slabozrakých. Funguje na princípe plastických bodov vyrazených do papiera, ktoré čitateľ vníma hmatom. My sme sa pokúsili pomocou tohto systému napísať svoje mená a rozoznávať ich hmatom. Tento dôležitý zmysel sme využili aj pri identifikácii rôznych predmetov.
        Deti sa opäť naučili niečo nové a veríme, že vďaka týmto aktivitám budú tolerantnejšie a vnímavejšie
    • Fotogaléria ŠKD