Vianočná pošta pre seniorov

05.12.2023 20:33
        Už sedem rokov spája Vianočná pošta dobrovoľníkov z celého sveta. Prostredníctvom tejto výzvy, môžeme vytvoriť a napísať pohľadnice pre neznámych starkých a potešiť ich tak cez vianočné sviatky ručne písanou pohľadnicou, pretože sa táto tradícia ručne písaných pohľadníc pomaly vytráca. Do tejto výzvy sme sa zapojili aj my, deti z III. oddelenia a nami vytvorené pohľadnice sú už na ceste k neznámym starkým.

Svetový deň behu

19.11.2023 20:06
        V III. oddelení sme si pri príležitosti svetového dňa behu chceli pripomenúť, že to najdôležitejšie je naše zdravie a my by sme sa oň mali starať, či už pohybom alebo zdravou stravou. Už vieme, že beh okrem iných benefitov, zlepšuje kvalitu spánku, posilňuje imunitu, redukuje stres, a preto sme celý týždeň  veľa športovali, trávili čas na čerstvom vzduchu, no a v neposlednom rade sme mysleli aj na vitamíny a po športových aktivitách sme si dopriali zdravú odmenu. Samozrejme nemohol chýbať „behací“ diktát a rôzne vzdelávacie úlohy. Kuk do našej galérie.

Poďakovanie za úrodu

07.11.2023 20:39
        Poprosiť o niečo a ďakovať sa učíme už ako malé deti. Dve „čarovné slovíčka" nás sprevádzajú po celý život. Možno práve každodenným používaním zovšedneli natoľko, že ich silu si ani neuvedomujeme.
        Štvrtáci zo školského klubu sa počas októbra zamerali na vďačnosť. Premýšľali, za čo všetko sú vďační, kedy vďačnosť prejavia a kedy aj vyslovia slová vďaky. Zistili, že mnohé dary, ktoré im do života prichádzajú, berú ako samozrejmosť.
        Úroda, potraviny, jedlo sú jednou skupinou darov, za ktoré je dobré ďakovať. Veď za voňavým chlebom sa ukrýva celoročný proces spolupráce ľudí a prírody. Cvikla, ktorá nám vyrástla v školskom záhone, tiež nie je samozrejmosť.  Štvrtáci to už vedia a učia sa vedome ďakovať za všetko, čo im život ponúka. Ďakujme za všetko, čo od života dostávame, lebo čomu venujeme pozornosť, rastie a znásobuje sa.

Jesenná tekvičková párty v I. a II. oddelení

01.11.2023 16:53
        Po vzore našich veľkých kamarátov vo veľkej škole – ako volajú prváci novú budovu 😊, ktorí si pripravili veľkú halloweensku párty, sme si my v starej škole urobili s našimi najmenšími žiačikmi zatiaľ len predprípravnú malú párty. Najprv sme si vyzdobili spoločné priestory vyrezávanými tekvičkami, následne potrápili hlavičky pri súťažiach a veselé popoludnie sme zakončili tematickým občerstvením a tancom. Spoločne vytvorení svetlonosi nás vítali príjemnými svetielkami v rannom klube a rozžiarili nám tak príchod do školy aj v chladnom daždivom ráne.

24 hodinový deň komixov

01.11.2023 16:49
        V októbri sme v IV. oddelení ŠKD boli svedkami jedinečného umeleckého maratónu, ktorý bol vyplnený kresbou, farbami a nekonečnou kreativitou. V rámci nášho klubu sme sa pokúsili zapojiť do 24 hodinového dňa komiksov. Žiaci sa najskôr zoznámili so samotným komiksom. Zistili, že komiks nie je len atraktívna forma knihy, ale dokážeme ho využívať aj na získavanie informácií a dokonale pri ňom zrelaxovať. Následne sme sa pokúšali vytvoriť našu spoločnú prvotinu. Uvedomujeme si, že nie sme žiadni profesionáli, a tak musíme na našom vesmírnom superhrdinovi pracovať dlhšie ako jeden deň. Táto aktivita však dodala vietor do plachiet našej predstavivosti a mali sme príležitosť pracovať ako známi autori tohto žánru.
    • Fotogaléria ŠKD