Týždeň v ŠKD venovaný kuchárom

22.10.2023 20:33
        20. október je venovaný kuchárom. A keďže našim kuchárom sú deti navštevujúce ŠKD vďačné za plné brušká, rozhodli sme sa poďakovať im za ich prácu. Začalo to pondelkovým brainstormingom na témy - Za čo (okrem jedla) som kuchárom vďačný? S čím mi pomohli? Čo by som im chcel zapriať, aby bola ich práca príjemnejšia?
        Dostali sme sa až k témam ako môžem zmeniť svoje správanie v jedálni, aby sa tam všetci cítili lepšie a viac im chutilo, ako sa tvoria vzťahy, a prečo je vlastne príjemné vymýšľať pre ľudí prekvapenia bez zištného úmyslu. A veru, hneď v pondelok to bolo v jedálni iné. Pokračovalo sa dotazníkom, obrázkom a vyvrcholilo štvrtkovým „pečením“ torty, ktorou sme ich v piatok prekvapili v ozvláštnenej jedálni.
        Veríme, že im chutila.
        PS: A keďže sme sa aj my vo štvrtok stali „kuchármi“, pre istotu sme si jednu tortu na piatok zvrtli aj pre seba. 😊

Výstava ovocia a zeleniny

25.09.2023 21:21
        Aj tento rok naša obec, usporiadala výstavu ovocia a zeleniny a pre nás žiakov z III. oddelenia to bola výzva, do ktorej sme sa s veľkým odhodlaním pustili. Nechali sme priestor našej fantázii a kreativite a vytvorili sme rôzne zvieratká z ovocia. Ako nám to išlo, sa môžete pozrieť v našej galérii.

Ako potrápiť fantáziu našich žiakov?

20.09.2023 21:20
        „Nakresli zvieratko bez farbičiek a papiera,“ také bolo zadanie úlohy pre šikovných klubárov. Deti túto úlohu splnili na výbornú. Použili prírodniny, ktoré našli vo svojom okolí na školskom dvore. Zvieratká sa im nádherne vydarili a všetci sa zo svojich prác veľmi tešili.

Medzinárodný deň čokolády

19.09.2023 20:02
        13. septembra sme v druhom oddelení ŠKD oslávili Medzinárodný deň čokolády. Určite nie je náhoda, že v rovnakom termíne si pripomíname aj Deň pozitívneho myslenia - to prepojenie je jednoznačné 😊. Čokoláda, kto by ju nemiloval a komu by nezlepšila náladu? Pri tejto príležitosti sme si spoločne prečítali o Dievčatku a jej čokoládovej krajine. Po prečítaní príbehu si deti vďaka pracovným listom precvičili počítanie, porozumenie, ktoré sme si overili kvízovými otázkami a záverečné poučenie nám dalo priestor na komunitnú debatu. Tieto aktivity pomáhajú deťom rozvíjať schopnosť kritického myslenia a zároveň zlepšujú ich schopnosť uvažovať. No a ako by sme mohli lepšie ukončiť oslavu ako ochutnávkou rôznych druhov čokolád podľa želania detí 😊.
    • Fotogaléria ŠKD