24 hodinový deň komixov

01.11.2023 16:49
        V októbri sme v IV. oddelení ŠKD boli svedkami jedinečného umeleckého maratónu, ktorý bol vyplnený kresbou, farbami a nekonečnou kreativitou. V rámci nášho klubu sme sa pokúsili zapojiť do 24 hodinového dňa komiksov. Žiaci sa najskôr zoznámili so samotným komiksom. Zistili, že komiks nie je len atraktívna forma knihy, ale dokážeme ho využívať aj na získavanie informácií a dokonale pri ňom zrelaxovať. Následne sme sa pokúšali vytvoriť našu spoločnú prvotinu. Uvedomujeme si, že nie sme žiadni profesionáli, a tak musíme na našom vesmírnom superhrdinovi pracovať dlhšie ako jeden deň. Táto aktivita však dodala vietor do plachiet našej predstavivosti a mali sme príležitosť pracovať ako známi autori tohto žánru.

Týždeň v ŠKD venovaný kuchárom

22.10.2023 20:33
        20. október je venovaný kuchárom. A keďže našim kuchárom sú deti navštevujúce ŠKD vďačné za plné brušká, rozhodli sme sa poďakovať im za ich prácu. Začalo to pondelkovým brainstormingom na témy - Za čo (okrem jedla) som kuchárom vďačný? S čím mi pomohli? Čo by som im chcel zapriať, aby bola ich práca príjemnejšia?
        Dostali sme sa až k témam ako môžem zmeniť svoje správanie v jedálni, aby sa tam všetci cítili lepšie a viac im chutilo, ako sa tvoria vzťahy, a prečo je vlastne príjemné vymýšľať pre ľudí prekvapenia bez zištného úmyslu. A veru, hneď v pondelok to bolo v jedálni iné. Pokračovalo sa dotazníkom, obrázkom a vyvrcholilo štvrtkovým „pečením“ torty, ktorou sme ich v piatok prekvapili v ozvláštnenej jedálni.
        Veríme, že im chutila.
        PS: A keďže sme sa aj my vo štvrtok stali „kuchármi“, pre istotu sme si jednu tortu na piatok zvrtli aj pre seba. 😊

Výstava ovocia a zeleniny

25.09.2023 21:21
        Aj tento rok naša obec, usporiadala výstavu ovocia a zeleniny a pre nás žiakov z III. oddelenia to bola výzva, do ktorej sme sa s veľkým odhodlaním pustili. Nechali sme priestor našej fantázii a kreativite a vytvorili sme rôzne zvieratká z ovocia. Ako nám to išlo, sa môžete pozrieť v našej galérii.

Ako potrápiť fantáziu našich žiakov?

20.09.2023 21:20
        „Nakresli zvieratko bez farbičiek a papiera,“ také bolo zadanie úlohy pre šikovných klubárov. Deti túto úlohu splnili na výbornú. Použili prírodniny, ktoré našli vo svojom okolí na školskom dvore. Zvieratká sa im nádherne vydarili a všetci sa zo svojich prác veľmi tešili.

Medzinárodný deň čokolády

19.09.2023 20:02
        13. septembra sme v druhom oddelení ŠKD oslávili Medzinárodný deň čokolády. Určite nie je náhoda, že v rovnakom termíne si pripomíname aj Deň pozitívneho myslenia - to prepojenie je jednoznačné 😊. Čokoláda, kto by ju nemiloval a komu by nezlepšila náladu? Pri tejto príležitosti sme si spoločne prečítali o Dievčatku a jej čokoládovej krajine. Po prečítaní príbehu si deti vďaka pracovným listom precvičili počítanie, porozumenie, ktoré sme si overili kvízovými otázkami a záverečné poučenie nám dalo priestor na komunitnú debatu. Tieto aktivity pomáhajú deťom rozvíjať schopnosť kritického myslenia a zároveň zlepšujú ich schopnosť uvažovať. No a ako by sme mohli lepšie ukončiť oslavu ako ochutnávkou rôznych druhov čokolád podľa želania detí 😊.
    • Fotogaléria ŠKD