• Čo sa stalo

Mikuláš príď medzi nás

06.12.2023 22:04
          Kto poslúchal mamku ocka, na každého darček počká.
          Kto bol samá nezbeda, tomu beda prebeda!
          Na príchod Mikuláša sme sa aj tento rok všetci pripravovali. Celý týždeň sme sa chystali, upratovali, zdobili, piekli, učili sa pesničky a básne. Od rána sme netrpezlivo čakali, kedy zazvoní jeho zvonec. Do našej škôlky prišiel v sprievode čerta a anjela. Očká detí žiarili od šťastia, ale boli aj takí, ktorí sa zľakli, báli sa čerta. Celé naše stretnutie bolo sprevádzané piesňami, básňami a rozhovorom s Mikulášom. Deti zaujímalo, aké je počasie na severnom póle, kde má sane, čo Mikuláš celý rok robí. Takéto milé boli naše chvíle s Mikulášom. Na všetkých škôlkarov čakala mikulášska nádielka.

Ďakujeme Mikuláš a príď o rok zas.

Boli sme v divadle

19.11.2023 19:57
          Po roku sme opäť zavítali do bábkového divadla v Banskej Bystrici. Všetci sme sa slávnostne obliekli a vycestovali do mesta. Čakalo nás divadlo O Medúzke, ktoré bolo iné, ako tie, čo sme už videli. Celé predstavenie bolo sprevádzané rečou, ktorú sme doteraz nepoznali. Divadelní herci sa nám počas predstavenia prihovárali aj rečou rúk. Predstavili nám posunkovú reč, ktorou sa vieme dohovoriť, pozdraviť, poďakovať, poprosiť. Príbeh Medúzky bol o jej putovaní po mori a hľadaní niekoho, kto bude rovnaký ako ona. Narodila sa iná ako jej kamarátky, bola štvorhranná. Márne hľadala niekoho podobného, bola jedinečná. Celý príbeh nás učí rešpektovaniu inakosti, odlišnosti, tolerancii v našom ,,mori". Odlišnosť je to, čo nás totiž robí výnimočnými, rovnako ako Medúzka je jediná v mori, každý z nás je jedinečný.

V škôlke máme veľký bál, hurá, je tu karneval!

01.11.2023 17:20
          Jesenný karneval je každoročne úspešnou akciou. Tento rok sme ju tiež nemohli vynechať. Hneď od rána sme v triedach privítali strašidlá, duchov, víly, superhrdinov, pirátov a múmie. Všetky malé strašidlá sa spolu dobre zabavili a zatancovali si. Jesennú atmosféru nám pomohli dotvoriť aj tekvičky, ktoré vyrobili deti spolu s rodičmi.

Otvorenie nového inkluzívneho ihriska

02.10.2023 16:07
          Naši škôlkari boli pri otvorení nového inkluzívneho ihriska. Oproti tomu, čo tu bolo pred ním, má pieskovisko, kolotoč, pirátsku loď, hojdačky a mnoho priestoru na detské objavy. Určite sem budeme často chodiť.