• Čo sa stalo

Vynášanie Moreny

24.03.2024 19:40
          Jedným z našich tradičných zvykov, ktorý má každý rok miesto v škôlkarskom kalendári, je vynášanie Moreny. Aj tento rok sme sa dva týždne pred Veľkou nocou stretli na našom dvore a v spoločnosti žiakov základnej školy sme vyprevadili Morenu až k Badínskemu potoku. S pomocou dobrovoľných hasičov sme ju upálili a hodili do vody. Týmto zvykom podobne ako naši predkovia vyjadrujeme túžbu po ukončení zimy a príchode teplých a slnečných dní.

Marec mesiac knihy

09.03.2024 18:26
          Naši škôlkari sa vybrali navštíviť knižnicu Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici. Privítali nás tu veľmi milo a celý čas sme boli ako v rozprávke. Pani knihovníčka nás previedla celou knižnicou. Toľko kníh pokope sme nikdy nevideli. Vybrala nám príbeh Morská panna, ktorý sme si celý vypočuli. Z knižnice sme si okrem pekných zážitkov odniesli aj vyrobenú záložku. Bude nám ozdobou v našej detskej knižnici, ktorá sa rozrástla o veľa nových kníh, ktoré sme zakúpili z finančnej podpory ministerstva školstva. Doplnili sme mnohé témy, ktoré deti prostredníctvom nich budú poznávať.
        • Škôlkari v Bounce parku

20.02.2024 17:33
          Pri príležitosti Valentína urobili pani učiteľky Martinka a Oľga radosť deťom z triedy Lienky a spoločne navštívili športovo-zábavný Bounce park. Radosť z výletu sme mali všetci. Deti sa mohli zahrať na rôznych preliezkach v spoločnosti svojich kamarátov.

Karneval v MŠ

04.02.2024 20:57
          Obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy pred Veľkou nocou patrí tradične karnevalom, fašiangovým sprievodom či veseliciam.
          V našej škôlke sme mali karneval v pondelok 22. januára. Deti už ráno prišli do škôlky v maskách a s dobrou náladou. Od rána sme sa v triedach zabávali, súťažili, tancovali a v neposlednom rade predstavovali svoje masky. Karnevalový deň sme si užili a poriadne sa zabavili.