• Talent*umenie*kumšt

• V celoslovenskej výtvarnej súťaži určenej pre žiakov vyšších ročníkov základných škôl Talent*umenie*kumšt 2020, ktorú organizuje Súkromná škola umeleckého priemyslu v Hodruši - Hámroch, pod záštitou Ministerstva školstva Slovenskej republiky, získali Anna Lehocká, žiačka 9. ročníka, 1. miesto v kategórii hotový výrobok a Vanesa Berkyová, rovnako z 9. ročníka, Cenu starostu obce Hodruša Hámre.

Dievčatám srdečne blahoželáme.

• Chemická olympiáda

• Dňa 7.5.2020 sa konalo okresné kolo Chemickej olympiády kategórie D, vzhľadom na epidemiologickú situáciu prebehlo dištančne. Žiačka Kristína Dovalová z 9.ročníka postúpila do krajského kola s najvyšším počtom bodov, z 1. miesta.

• 66. ročník Hviezdoslavovho Kubína, výnimočne online

• Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici ponúklo žiakom, ktorí boli úspešní v okresnom kole recitátorskej súťaže možnosť  prezentovať sa na virtuálnej prehliadke v regionálnom kole Hviezdoslavovho Kubína. Nešlo o súťaž. Hodnotenie poroty slúži len ako spätná väzba, aby recitátori vedeli, čo do  budúcna zlepšiť. Jej členmi boli:

Mgr. Eliška Sadíleková lektorka umeleckého prednesu, členka ústredného poradného zboru pre  umelecký prednes, porotkyňa celoslovenskej súťaže Hviezdoslavov Kubín;

Mgr. Petra Fridrichová, PhD. - lektorka umeleckého prednesu, členka ústredného poradného zboru pre umelecký prednes, porotkyňa celoslovenskej súťaže Hviezdoslavov Kubín;

Mgr. art. Matej Struhár – herec, recitátor a ústredný metodik pre umelecký prednes Národného osvetového centra v Bratislave.

Našu školu reprezentovali žiačky Kristína Dovalová z 9. ročníka a Klára Dovalová zo 6. A.

Ich prednes a hodnotenie si môžete pozrieť na facebookovej stránke SOS Banská Bystrica v rámci ONLINE regionálneho kola 66. ročníka Hviezdoslavovho Kubína.

• Ponuka školských pomôcok

• Vážení rodičia!

Pripravili sme pre Vás zoznamy pomôcok pre Vaše dieťa na budúci školský rok 2020/2021 s možnosťou nákupu cez internet.

Ako nakúpiť potrebné školské pomôcky z pohodlia domova?

1. Kliknite na odkaz - zobrazí sa Vám na internete naša škola a všetky zoznamy. Zo zoznamu si jednoducho vyberiete odporúčanú sadu pre daný ročník.

2. V odporúčanej sade môžete robiť zmeny, a to pridať pomôcky alebo odobrať, ak Vám zvýšili z minulého školského roka.

3. Pri objednávke do 31. 7. 2020 môžete mať dopravu zadarmo do školy. Balíček bude dodaný do školy posledný augustový týždeň a v septembri si ho preberiete od triedneho učiteľa.