• Pedagogický zbor
      • Environmentálni experti
      • Oslava knihy Budkáčik a Dubkáčik

• 1. 12. 2016
        • Na konci októbra sme sa my, druháci, pustili do čítania spoločnej knihy Budkáčik a Dubkáčik od Jozefa Cígera Hronského. Nevedeli sme, čo nás čaká, či bude kniha pre nás zaujímavá, alebo nie. Postupne sme spoznávali príbehy dvoch verných bratov-prasiatok , ktorí priam ušli spod mäsiarskeho noža a rozhodli sa putovať svetom.  Huncútstvo hlavných hrdinov sa striedalo s ich šikovnosťou, šibalstvom i troškou prefíkanosti. Pri jej čítaní sme natrafili na slová, ktorým sme dovtedy nerozumeli, príbehy sme lúskali pomaly, niektoré boli smiešne a naopak, niektoré smutné.   Pri čítaní sme príbehy doplnili svojimi kresbami a netrpezlivo sme očakávali, ako sa skončí posledný príbeh knihy. Prišiel deň D, kedy sme si spoločnými kvízovými otázkami overili naše čítanie s porozumením, spoločne sme pripravili poster, doplnili sme svoje myšlienky a odkazy knihe.  Oslava sa teda mohla začať. Ako ináč – pri hudbe a torte. laugh​ Zabavili sme sa tancom, vyhladli sme, vysmädli a svetielka na torte nám pripomínali skutočnú oslavu. Ďakujeme kniha, že si nám sprostredkovala krásny nezabudnuteľný zážitok. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločne prežité dobrodružstvo s knihou.
          Moreplavci
          POZRIET FOTOGRAFIE V ALBUME.

• Oslava knihy Budkáčik a Dubkáčik
      • Daj si čas

• 25. 11. 2016
        • V sobotu 26.11.2016 Vás pozývame sledovať zábavno-súťažnú reláciu pre deti DAJ SI ČAS. V tejto relácii súťažili naši šikovní piataci a domov si okrem nových zážitkov priniesli aj víťazstvo. Ak chcete vidieť, ako sa im v piatich súťažných kolách darilo, zapnite si televíziu RTVS o 9:25 hod.

• Návraty poézie  o cenu  Andreja Sládkoviča
      • Exkurzia tretiakov: Demänovská jaskyňa slobody

• 26. 11. 2016
        • 10.11.2016 sa všetci tretiaci našej školy mali možnosť zúčastniť exkurzie do Demänovskej jaskyne slobody na Liptove. Keď sme sa ráno všetci zišli, vyrazili sme autobusom na miesto.
          Po strastiplnej ceste cez polozamrznuté Donovaly sme prišli na krásne miesto do Demänovskej doliny, vyšľapali sme si zasnežené serpentíny až k vstupu do jaskyne. Jaskyňa nás uchvátila naozaj krásnym podzemným pokladom. Najskôr sme zišli až na samé dno jaskyne k riečke Demänovka, a potom sme prechádzali jednotlivými "poschodiami" tohto kráľovstva, kde nás čakalo cez 900 schodov. Videli sme mnohé krištáľovo čisté jazierka, stalagnáty, nehrajúci organ z vápenca či jaskynný cintorín, na ktorom sme ukončili túto podzemnú prehliadku. Pri východe sme ešte z jaskyne vyprevádzali zákonom chránené salamandry škvrnité, a potom nás už čakalo občerstvenie v lesnom prostredí a vykúpili sme takmer celý stánok so suvenírmi, v ktorom nikto nezabudol na darčeky pre svojich najbližších.

Cesta späť už bola príjemnejšia, na krátku chvíľku sme sa pristavili aj pri Liptovskej Mare.

Sláva nášmu výletu, nezmokli sme, už sme tu! 😃
          POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME.

• Tretiaci na exkurzii v Demänovskej jaskyni slobody
        • Dejepisná olympiáda- školské kolo

• 20. 11. 2016
        • Dňa 14.11.2016 sa žiaci II. stupňa zúčastnili školského kola Dejepisnej olympiády. Úlohy olympiády boli rozdelené do dvoch častí , prvá súvisela s učivom preberaným v jednotlivých ročníkoch a  úlohami viažucimi sa k tematickému zameraniu tohto ročníka olympiády, druhou časťou boli úlohy z regionálnych dejín.
          Víťazmi sa stali nasledujúci žiaci : 6.ročník- M. Šolcová, 7. ročník- Š. Molnár, 8. ročník- L. Valenčíková, 9. ročník- V. Volko.
          Všetkým víťazom blahoželáme.
      • Týždeň dopravy v škôlke
      • Snehuliak
      • Festival vedy a techniky AMAVET - celoslovenské kolo

• 16. 11. 2016
        • Od krajského kola FVAT v Banskej Bystrici ubehli dva týždne. Ten čas prešiel naozaj veľmi rýchlo, ale využili sme ho poctivo a svedomito sme sa pripravovali na celoštátne kolo. Tentokrát sme si na pomoc prizvali aj ďalšiu členku nášho tímu Kristínku. Keďže ako fotografka vedela najlepšie popísať, porozprávať a vysvetliť, ako sme kryštáliky fotografovali. Do Bratislavy sme sa odviezli autom. Kufor bol plný "hardvéru" - ako to všetko potrebné k prezentácii projektu nazval Jakub. :) Mali sme čo robiť, kým sme to všetko usporiadali a pripravili náš vedecký stánok na prezentáciu v Incheba expo. Návštevnosť bola vysoká a záujem ľudí obrovský. Niet sa čo čudovať - veď deti (Natálka, Kristínka a Kubo) prezentovali projekt s nadšením a na úrovni - pekne od začiatku a každý tú svoju časť, na ktorej najviac pracoval. V piatok prišla i porota a bolo dôležité zapôsobiť na ňu, pretože Festival vedy a techniky je súťažná prezentácia vedeckých projektov (a tých bolo spolu 84). Nuž a zapôsobili sme :) - náš projekt Kryštalizácie a dotyk svetla bol vyhlásený za najlepší vedecký projekt v kategórii mladší žiaci prezentovaný na Festivale vedy a techniky Amavet 2016 a žiaci získali ocenenie od dekana Prírodovedeckej fakulty UK.
          No nielen táto cena bola pre nás dôležitá a vzácna. Tri náročné ale krásne dni (štvrtok, piatok a sobota), ktoré sme prežili na FVAT v Bratislave, nám priniesli mnoho - nové stretnutia, kamarátov, nové kontakty, povzbudenia od mnohých ľudí z radu dospelákov, odborníkov ale i mládeže, skúsenosti a najmä príležitosť na budovanie a zlepšovanie zručnosti komunikovať a prezentovať sa.
           Natálka, Kubko, Kristínka, gratulujeme Vám. yes

FVAT AMAVET je jedným z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku, nad ktorým prevzal záštitu Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR.
          POZRIEŤ FOTOGRAFIE V ALBUME.

• Roots&Shoots
      • Tréneri v škole